CORRECTIV veranstaltungen

Veranstaltungen

CORRECTIV lädt ein

Mit unseren regelmäßigen Veranstaltungen möchten wir alle Interessierten einladen, bei Lesungen, Workshops und Diskussionsrunden neue Informationen und Anregungen zu gewinnen und sich am Austausch mit Referenten und Gästen zu beteiligen.

Neşet Ertaş Gecesi
09.06.2019 • Berlin

Neşet Ertaş Gecesi

9 Haziran'da Hep Birlikte Neşet Ertaş'ı Anıyoruz

Yönetmen Can Dündar'ın Katılımıyla

20:00 DJ

20:45 Açılış Konuşması Can Dündar

21:00 "Garip" Belgeseli Gösterimi

23:00 Taner Akyol Saz Dinletisi

Yönetmenliğini Can Dündar'ın üstlendiği ve Neşet Ertaş'ın hem kişisel hem de müzikal hayatıyla ilgili hiç bilmediğimiz bilgiler sunan "Garip" belgeselini Berlin'in en güzel yaz bahçelerinden birini barındıran Marin Restoranda, sizin için kurduğumuz açık hava sinemasında izliyoruz. Belgesel gösteriminin ardından Taner Akyol'un saz dinletisiyle sıla hasretimizi gideriyoruz.

“Bir Ayrılık”, “Bir Yoksuzluk”, “Bir Ölüm” adlı üç bölümden oluşan “Garip” belgeselinde yalnızca müzisyen Ertaş’ı değil, büyük usta Muharrem Ertaş’ın oğlu Neşet’i, aşık Neşet’i, Berlin’de gurbette yaşayan Neşet’i ve Kırşehir’in bozkırından ilham alan müziğiyle en büyük sahnelerde saatlerce ayakta alkışlansa da mütevaziliğini yitirmeyen Neşet’i izliyoruz.

“Garip”, bu büyük sanatçıya bir saygı duruşu olmakla kalmıyor, Can Dündar’ın özenli hikaye anlatıcılığı sayesinde izleyiciler, adeta görünmez bir kameraya dönüşüp, Neşet Ertaş’ın sanat ve hayat yolculuğuna eşlik ediyor.

Filmin hemen ardından sahne alacak olan Taner Akyol, erik ağaçlarının kokusu eşliğinde bizleri doğduğumuz toprakların türküleriyle tekrar buluşturuyor.

Yerimiz kısıtlı olduğundan biletlerinizi vakitli almanızı tavsiye ederiz. Kapıda sınırlı bilet satışı olacaktır.

Saygılar, sevgiler

Ozguruz Radyo